اسباب بازی های آموزشی

3 اسباب بازی پسرانه که در رشد و پرورش کودکان تأثیر مثبت دارد!

3 اسباب بازی پسرانه که در رشد و پرورش کودکان تأثیر مثبت دارد - جاپاتوی

بازی‌های فکری، انواع اسباب‌بازی، عروسک و اکشن‌فیگورها تأثیر مثبت و سازنده‌ای در پرورش خلاقیت کودکان ما دارند. در واقع کودکان از طریق بازی احساسات، عواطف و حتی طرز تفکرشان را نسبت به محیط اطراف نشان می‌دهند، در نتیجه اگر وسایل بازی درست و مناسبی برای فرزند دلبندتان انتخاب کنید هم می‌توانید به لایه‌های عمیق روانی و عاطفی او پی ببرید و هم باعث پرورش خلاقیت، قوای جسمی و ذهنی و البته ادراک او شوید.
اکشن‌فیگورها و انواع اسباب‌بازی پسرانه محبوب مانند عروسک‌های لاک‌پشت‌های نینجا، سگ‌های نگهبان و … که در میان کودکان محبوبیت بسیاری هم دارد فقط یک وسیله بازی ساده نیست؛ بلکه به پرورش آن‌ها نیز کمک کرده و باعث سرگرمی‌شان می‌شود. به همین خاطر هم هست که بسیاری از والدین آگاه در مورد تهیه و خرید اسباب‌بازی و حتی انتخاب هم‌بازی کودکانشان حساسیت جدی داشته و دقت بسیاری به خرج می‌دهند.
ما نیز در این مقاله تصمیم گرفتیم که درباره 3 اسباب بازی پسرانه محبوب یعنی لاک‌پشت‌های نینجا، سگ نگهبان و البته ماشین کنترلی صحبت کنیم، مزایای بازی با هرکدام را معرفی کرده و البته نگاهی هم به قیمت هرکدام داشته باشیم. البته پیش از آن به‌صورت کلی درباره فواید بازی صحبت کرده و اشارۀ کوتاهی به مزایای بازی با عروسک، اکشن فیگور و سایر اسباب‌بازی‌ها داریم.

 • اسباب بازی لاکپشت های نینجا
 • سگ های نگهبان اسباب بازی
 • اسباب بازی ماشین کنترلی

چرا کودکان ما نیاز به بازی دارند؟

یکی از مهم‌ترین سؤالاتی که باید به آن پاسخ دهیم این است که چرا کودکان ما نیاز به بازی دارند؟ اسباب‌بازی و اکشن‌فیگورها، بازی‌های فکری و اصطلاحاً گیم بوردها علاوه بر پرورش خلاقیت کودکان ما دیگر چه تأثیر دیگری در رشد و پرورش آن‌ها دارد؟

عروسک و اسباب‌بازی نقش مهمی در اجتماعی شدن کودک دارد و مهارت‌های اولیه زندگی را به او می‌آموزد. زمانی که کودک در حال نگهداری از وسایلش است یا وظیفه دارد که بعد از بازی آن‌ها را دوباره مرتب کرده و سر جایش بگذارد، در حال تمرین مهارت‌های لازم برای زندگی است.

علاوه بر پرورش خلاقیت و قدرت ادراک، بازی با عروسک، ماشین یا انواع اکشن فیگور تأثیر به سزایی در مهارت صحبت‌کردن کودک و اجتماعی شدن او دارد و کمک می‌کند تا بتواند منظورش را با ایما و اشاره و یا کلمه به دیگران رسانده و جمله‌سازی کند.

البته این تنها بخشی از فواید بازی با عروسک، ماشین و سایر اسباب‌بازی‌ها است و علاوه بر آن می‌توان به قدرت سناریو چیدن، رهبری بازی، پرورش احساسات کودک، تقویت روابط عاطفی و حتی وابستگی نیز اشاره کرد.

اسباب بازی لاکپشت های نینجا، اکشن فیگور محبوب

یکی از محبوب‌ترین اسباب‌بازی‌های پسرانه لاک‌پشت‌های نینجا است که از کارتون معروفی به همین نام الهام گرفته شده است. داستان این انیمیشن درباره چهار لاک‌پشت قهرمان و مبارز است که هرکدام رنگ مخصوصی برای چشم‌بندهایشان دارند و در مبارزه با نانچیکو، شمشیر یا رزمی مهارت دارند.
اکشن فیگور لاک‌پشت‌های نینجا هم در بازار هم به‌صورت ست ۴تایی و هم به‌صورت تکی قابل سفارش و تهیه است که معمولاً هزینه ست‌های ۴تایی بیشتر است. حدود قیمت نیز برای عروسک نینجا از 190 تومان شروع شده و برای ست و پکیج کامل تا 600 تومان نیز می‌رسد. معمولاً ست‌ها و پکیج‌های کامل علاوه بر عروسک نینجا شمشیر و نانچیکو پلاستیکی هم دارند که البته خطرناک نیست و کاملاً مخصوص برای بازی کودکان تعبیه شده است.

اسباب بازی لاکپشت های نینجا - جاپاتوی

محبوبیت و فواید بازی با عروسک لاک‌پشت‌های نینجا

از نظر روان‌شناسی تفاوتی چندانی بین اسباب‌بازی‌های دخترانه و پسرانه وجود ندارد و معمولاً کودکان بر اساس علایق شخصی و محیطی که در آن بزرگ شده باشند به یک تایپ مشخصی از کارتون‌ها و اسباب‌بازی‌ها علاقه‌مند می‌شوند. لاک‌پشت‌های نینجا هم بین بیشتر مردم به‌عنوان اسباب‌بازی محبوب پسرانه شناخته می‌شود که هم برای بازی فردی و هم برای بازی با همسالانشان انتخاب خوب و مناسبی است.
دلیل عمده محبوبیت این اسباب‌بازی پخش کارتونی به همین نام به‌صورت سریالی است، البته تعدادی از کودکان هم که کارتن را تماشا نکرده باشند با شنیدن نام نینجا از زبان همسالان و هم‌بازی‌هایشان به آن علاقه‌مند می‎شوند.
بازی با لاک‌پشت‌های نینجا هم مانند سایر وسایل بازی و اکشن‌فیگورها به پرورش مهارت‌های اجتماعی، ارتباط گرفتن با همسالان، تقویت قدرت خلاقیت، چیدن سناریو و نقشه برای روند بازی و مهارت صحبت‌کردن کودک کمک می‌کند.

سگ‌های نگهبان اسباب بازی متنوع و محبوب

یکی دیگر از انیمیشن‌های محبوب کودکان کارتون سگ‌های نگهبان است و همین باعث شده تا انواع عروسک سگ نگهبان در پکیج، شکل و رنگ‌های مختلف برای بازی میان کودکان محبوب و پرطرفدار باشد.
اسباب‌بازی سگ‌های نگهبان بیشتر به‌صورت پکیج و ست در بازار تولید شده و انواع مختلفی مانند

 • ایستگاه سگ‌های نگهبان
 • برج سگ‌های نگهبان کاپیتان
 • اسباب‌بازی پارکینگ سگ‌های نگهبان
 • قایق سگ‌های نگهبان
 • هلیکوپتر سگ‌های نگهبان
 • کشتی سگ‌های نگهبان

و مدل‌های دیگر دارد که در بازه قیمتی 400 تا 1 میلیون برای مدل هلیکوپتر است.
کودکان هم می‌توانند تنهایی یا همراه با والدین و هم با دوستان و همسالانشان با این اسباب‌بازی جذاب مشغول شوند.

چرا سگ های نگهبان؟!

ست‌ها و پکیج‌های مختلف و متنوع سگ نگهبان چون بر اساس یک کارتون محبوب ساخته شده و کودکان هنگام تماشای این برنامه ایده اولیه را در ذهنشان دارند، از بازی با این ست لذت بیشتری می‌برند و بهتر می‌توانند به داستان‌های ذهنی خودشان نیز شکل دهند. به همین خاطر است که بازی با این ست در پرورش:

 • خلاقیت
 • احساس مسئولیت
 • ادراک
 • صحبت‌کردن
 • همدلی
 • چیدن سناریو برای بازی
 • ارتباط و تعامل اجتماعی با همسالان
  تأثیر بسیار خوبی دارد و توسط بسیاری از روان‌شناسان کودک توصیه شده است.

ماشین کنترلی، وسیله محبوب بازی کودکان

اسباب بازی ماشین کنترلی جاپاتوی

کمتر کودکی را می‌توانید پیدا کنید که ماشین کنترلی دوست نداشته باشد، حتی بزرگ‌ترها هم ماشین کنترلی، هواپیمای کنترلی و اسباب‌بازی‌های مشابه را دوست دارند و از کنترل آن برای حرکت کردن در مسیر دلخواه لذت می‌برند.
رنج قیمتی ماشین کنترلی متفاوت است و شما می‌توانید با هر قیمتی از ماشین کنترلی معمولی تا گران‌ترین مدل که کنترل بلوتوثی یا قدرت تنظیم سرعت و … را دارد، برای کودکتان تهیه کنید. خوشبختانه بر خلاف اکشن فیگور نینجا و سگ نگهبان تنوع ماشین کنترلی بیشتر است و در هر رنگ، قیمت و حتی سایزی به‌راحتی در بازار پیدا می‌شود.
ماشین کنترلی هم اگرچه نیازمند چیدن سناریو و کمی قدرت خلاقیت در کودکان است؛ اما بیشتر به تقویت احساسات، هیجانات و تحرک کودکان کمک می‌کند. مهارت صحبت‌کردن، توانایی کنترل کردن چیزی که به آن‌ها تعلق دارد و حس قدرت را نیز به آن‌ها می‌دهد که همین از دلایل محبوبیت ماشین کنترلی در میان کودکان است.

برای تهیه هرکدام از این سه اسباب بازی پسرانه و محبوب در رنج قیمتی مختلف می‌توانید سفارشتان را به‌صورت آنلاین با بهترین قیمت ثبت کرده و درب منزل دریافت کنید.

خرید آنلاین اسباب بازی کودک از سایت جاپاتوی

ممنون که تا انتها همراه ما بودید. برای مطالعه مطلب های دیگر درباره کودک و اسباب بازی می توانید سری به خواندنی جاپاتوی بزنید. هدف اسباب بازی جاپاتوی عرضه اسباب بازی های باکیفیت و با قیمت مناسب برای کودک های شاد ایرانی است.
پیشنهاد می‌کنم حتماً سری به سایت جاپاتوی بزنید تا با مقایسه محصولات مختلف و توضیحات هر محصول، بهترین انتخاب را برای هدیه‌دادن داشته باشید. برای مشاوره بیشتر هم می‌توانید سری به بلاگ جاپاتوی بزنید، و با همکاران ما برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید