اسباب بازی های آموزشی

چرا اسباب بازی های آموزشی برای رشد کودک مهم هستند؟

چرا اسباب بازی های آموزشی برای رشد کودک مهم هستند؟

چرا اسباب بازی ها آموزشی برای رشد کودک مهم هستند؟

تحقیقات نشان می دهد که یادگیری از طریق بازی بخش مهمی از رشد کودک است. اگرچه اطمینان از زمان کافی برای بازی فرزندتان برای شما پدر و مادر عزیز بسیار مفید است، این به فرزندان شما اجازه می‌دهد تا انرژی اضافی خود را آزاد کنند. کودک حتی در دوران نوزادی از طریق بازی شروع به فهمیدن و شناختن خودش می کند. در اوایل رشد، ذهن کودک فقط با نگاه کردن به محیط و در نظر گرفتن محیط اطرافش گسترش پیدا می کند.

اسباب بازیهای آموزشی کودکان چه مهارت هایی را تقویت می کند؟

استفاده از اسباب بازی‌های آموزشی می‌تواند به کودکان کمک کند تا مهارت‌های مختلف مورد نیاز خود را در زندگی بیاموزند. اسباب بازی‌های آموزشی می‌تواند منجر به توسعه مهارت‌های حل مشکل، آموزش حل تعارض و چگونگی کار علت و معلولی شود. همچنین به کودکان در مورد توسعه مهارت‌های حرکتی خوب آنها کمک می‌کند و خلاقیت و تخیل آنها را پرورش می‌دهد.

کودکان می توانند از یک ماهگی از اسباب بازی‌های آموزشی استفاده کنند.  در اینجا چند ایده عالی برای اسباب بازی‌های آموزشی بر اساس محدوده سنی و توضیح مزایای آنها آمده است.

اسباب بازی های آموزشی کودک در 1 تا 12 ماهگی

1 تا 12 ماهگی: در سنین پایین، بازی های حسی به تحریک حواس کودک شما کمک می‌کند. همانطور که کودک شما به رشد خود ادامه می‌دهد و هماهنگی چشم و دست را توسعه می‌دهد، خانواده‌ها می‌توانند اسباب بازی‌هایی را تهیه کنند که تعامل بیشتری با کودک دارد. با فعال شدن کودک شما، پیشنهاد می‌کنیم اسباب بازی‌های حل مشکل را معرفی کنید. این اسباب‌بازی‌ها به کودکان کمک می‌کند تا در تعارضات کار کنند و با علت و معلول آشنا شوند مانند “اگر من این کار را انجام دهم آن اتفاق می‌افتد”.

همچنین هنگامی که توانستند نحوه عملکرد یک اسباب‌بازی را پس از آزمایش و خطا و راهنمایی بفهمند، اعتماد به نفس خود را افزایش خواهند داد. اسباب‌بازی‌های بزرگ دیگری که می‌توانید معرفی کنید اسباب‌بازی‌هایی هستند که حرکت را تقویت می‌کنند.

رولینگ ها یکی از محبوب ترین اسباب بازی های جدید در سراسر دنیا ویژهکودکان بالای 12 ماه است. 

چند نمونه از اسباب بازی‌های عالی برای اولین سال نوزاد شما عبارتند از:

اسباب بازی های آموزشی برای کودکان در 12 تا 24 ماهگی

12-24 ماهگی: وقتی فرزند شما به مرز یک سالگی یا بیشتر می‌رسد، به زودی حرکت‌هایش زیاد می‌شود. معرفی اسباب بازی‌های مناسب به آنها به آموزش تعادل و هماهنگی کمک می‌کند و کنجکاوی کودک شما را با تحرک جدیدش افزایش می‌دهد. هنگامی که کودک شما شروع به یادگیری راه رفتن می‌کند، می‌توانید اعداد را با شمردن مراحل راه رفتن آنها تکرار کنید؛ این کار به آنها کمک می‌کند با اصطلاحات و معنا بیشتر آشنا شوند، حتی اگر معنی اعداد را در این سن کاملاً درک نکنند.

عروسک‌های تئاتر نمایشی اسباب‌بازیهای کمک آموزشی فوق العاده‌ای هستند که بین سنین 12-18 ماهگی معرفی می‌شوند چرا که به رشد مهارت‌های تشخیصی فرزند شما کمک می‌کند. به عنوان مثال، اگر یک مجموعه نمایشی شامل حیوانات دارید یا حتی چند فیگور حیوانات و یا عروسک های پولیشی حیوانات، هر صدایی که هر حیوان تولید می‌کند را با او تمرین کنید. این امر همچنین با تقویت نام رنگ ها و اشکال به توسعه زبان کمک می‌کند.

نمونه هایی از اسباب بازیهای آموزشی که به کودک شما در رسیدن به مراحل جدید بین 1 تا 2 سال کمک می‌کند عبارتند از:

اسباب بازی های آموزشی کودکان بالای 2 سال

2+ سال: با بزرگتر شدن و تحرک بیشتر فرزندان، می توانید اسباب‌بازی‌هایی را تهیه کنید که مهارت های حرکتی و تقویتی بدن را بیشتر ارتقا می‌دهند. هنگامی که نحوه استفاده از اسباب‌بازی‌های خاص، مانند سه چرخه را به آنها نشان می‌دهید، همیشه مطمئن شوید که آنها از کلاه ایمنی استفاده می‌کنند، بنابراین باید بدانند که اگر سه چرخه خود را سوار می‌شوند، باید کلاه خود را نیز بر سر داشته باشند.

اسباب‌بازی‌های مختلف زیادی وجود دارد که می‌تواند به کودکان در نوشتن کمک کند – چه برای نقاشی و چه برای نوشتن نام خود – و مهارت های حرکتی کوچک را به آن‌ها می‌آموزد. بازی‌ها و کتاب‌ها همچنین می‌توانند به فرزند شما در مهارت‌های سوادآموزی کمک کنند.

به عنوان مثال، تکرار خواندن کتاب در مورد یک سگ و دیدن یک عکس از یک سگ به فرزند شما اجازه می‌دهد تا تصویری از یک سگ را با صدایی که یک سگ ایجاد می‌کند مرتبط کند. با خواندن کتاب‌هایی که دارای عکس‌های رنگی و چند کلمه در هر صفحه با کودک شما هستند، او را با نحوه ظاهر کلماتی که می‌شنوند در صفحات آشنا می‌کند.

نمونه هایی از اسباب بازی های کمک آموزشی که به ارتقاء بازی فیزیکی و تقویت مهارت‌های شناختی کمک می‌کند عبارتند از:

مادر و پدر های نازنین در نظر داشته باشند، همکاری آن ها در بازی با کودکان باعث لذت دو چندان و بهبود فرایند رشد او می شود.

 

اسباب بازی های جاپاتوی

اسباب بازی های آموزشی - اسباب‌بازی جاپاتوی (جادوی پارسی)

دیدگاهتان را بنویسید