اسباب بازی های آموزشی

انواع اکشن فیگور، بازی با عروسک‌هایی که شخصیت و طراحی خلاقانه دارند!

بازی با اکشن فیگور ها - اسباب بازی جاپاتوی
از دوران کودکی ما تا امروز وسایل بازی تغییر کرده اند و روزبه‌روز از گذشته بهتر می‌شوند. شاید شما هم خاطرتان باشد که بیشتر ما با عروسک های ساده، توپ‌های رنگی و معمولی و ماشین‌های کوچک و پلاستیکی بازی می‌کردیم که طرح پیچیده‌ای نداشتند ولی با ورود اکشن فیگور دنیای بازی هم عوض شد. حالا عروسک‌هایی در بازار هستند که شخصیت و طراحی مشخصی دارند و بر اساس یک قصه یا فیلم شکل گرفته اند. این وسایل بازی جدید برای سن خاصی نیستند و بسیاری از کلکسیونرهای مشهور هم به آن‌ها توجه نشان می‌دهند. کودکان هم که دیگر عاشق این ابرقهرمان‌ها و شخصیت‌های معروف هستند و از گرفتن چنین هدیه‌ای بی‌نهایت خوشحال خواهند شد. اگر دربارۀ انواع اکشن فیگورها اطلاعات کمی دارید، در ادامه با من همراه شوید تا بیشتر با این وسیله بازی متفاوت آشنا شویم.

اکشن فیگور چیست؟

اگر مدت‌هاست که از دنیای وسایل بازی کودکان دور شدید و حالا می‌خواهید برای فرزندتان خرید کنید یا هدیه‌ای برای یکی از کودکان فامیل بگیرید، لازم است که دربارۀ اکشن فیگورها بیشتر بدانید.
اکشن فیگور که ترجمۀ آن در فارسی آدمک مفصلی است، همان عروسک است که البته با آنچه ما در کودکی داشتیم زمین تا آسمان تفاوت دارد. اکشن فیگور معمولاً از جنس پلاستیک ساخته شده و بر اساس شخصیت‌های معروف کتاب‌ها، انیمیشن‌ها و فیلم‌های روز دنیا طراحی و تولید می‌شود.
ما در زمان کودکی همگی عروسک‌هایی داشتیم که شخصیت خاصی نداشتند و صرفاً اسباب‌بازی بودند ولی قضیه اکشن فیگور فرق دارد. این عروسک‌های جدید طراح و شخصیت دارند و هرکدامشان بر اساس یک قصه، اسطوره، فیلم یا داستان ساخته شدند.

نگاهی کوتاه به تاریخچۀ اکشن فیگور

برای اولین‌بار این عروسک‌ ها در سال 1964 وارد تحقیقات بازاریابی و مارکتینگ شدند و تا مدت‌ها فقط کلکسیونرها آن را تهیه می‌کردند. در سال‌های بعد عروسک اکشن فیگور به‌عنوان دکور اتاق کودک استفاده شد و حالا به‌عنوان یکی از محبوب‌ترین وسایل بازی کودکان شناخته می‌شود.
همان‌طوری که ابتدای مقاله گفتم، انواع اکشن فیگورها با پلاستیک ساخته می‌شوند ولی برخی از شرکت‌هایی که تولید و طراحی وسیع‌تری دارند، با طراحی جالب‌تر سراغ ساخت محصول جدید با وسایلی مانند پارچه و چوب هم رفته اند. استفاده از پارچه و چوب صرفاً برای ابعاد مینیمال و کوچک است و بیشتر برای دکور مناسب است، درحالی‌که سایز متوسط و پلاستیکی اکشن فیگور یکی از محبوب‌ترین وسایل بازی روز دنیا برای کودکان است.
در روزهای اول طراحی، ساخت و فروش بیشتر اکشن فیگورها شخصیت‌های داستانی پسر بودند که به ‌موازات تغییر مواد اولیه، جنسیت عروسک ها هم تغییر کرد و حالا هر شخصیت داستانی و قهرمانی چه زن و چه مرد اکشن فیگور خودش را دارد.
در حال حاضر بر اساس آمار جهانی مرد عنکبوتی (اسپایدرمن)، اکشن فیگور هالک، بتمن و جوکر معروف‌ترین اکشن فیگورهای اسباب‌بازی در بیشتر کشورهای دنیا هستند.

انواع اکشن فیگور ها

خرید انواع اکشن فیگور های قهرمانان در جاپاتوی

برای خرید اکشن فیگور بهتر است که به سلیقه کودک توجه کنید. مثلاً بسیاری از کودکان با تماشای فیلم مرد عنکبوتی عاشق این شخصیت شدند و برخی دیگر شیفتۀ تماشای انیمه هستند و شاید خرید اکشن فیگور مرد عنکبوتی یا بتمن خیلی آن‌ها را راضی نکند. پس در خرید انواع اکشن فیگورها اول‌ از همه سلیقه کودک را در نظر بگیرید و بعد سری به سایت جاپاتوی بزنید تا لیستی از انواع این محصولات برای خرید را بتوانید انتخاب کنید. ما نیز در ادامه کارتان را راحت کردیم و تعدادی از مهم‌ترین اکشن فیگورهای محبوب بچه‌ها را معرفی کردیم.

اکشن فیگور های فوتبالی

اگر کودکتان عاشق فوتبال است و تمام بازی‌های لیگ یا تیم ملی را دنبال می‌کند، اکشن فیگور فوتبالی انتخاب خوبی است. این اکشن فیگورها ازروی مشهورترین فوتبالیست‌های جهان و تیم‌‌های معتبر لیگ ساخته شده اند و برای هدیه دادن نیز مناسب هستند.

اکشن فیگور سرباز زمستان موزیکال

سرباز زمستان موزیکال یکی از جدیدترین محصولات سایت جاپاتوی است که بر اساس یکی از قهرمانان دنیای اونجرز و مارول طراحی شده است. این محصول می‌تواند هدیۀ خوبی برای کودکانی باشد که این ابرقهرمان سریال فالکون را دوست دارند.

اکشن فیگور بتمن و مرد عنکبوتی

اکشن فیگور - اسباب‌بازی جاپاتوی (جادوی پارسی)
خرید اکشن فیگور مرد عنکبوتی در جاپاتوی

حالا که به سرباز زمستان موزیکال اشاره کردیم و سراغ داستان‌های تخیلی آمدیم، بد نیست که به مرد عنکبوتی و بتمن هم اشاره کنیم. جالب است بدانید که نه فقط در ایران بلکه در بیشتر کشورهای دنیا مرد عنکبوتی و بتمن از مشهورترین و پرطرف‌دارترین اکشن فیگورها هستند که از شخصیت‌های فیلم‌هایی به همین نام گرفته شدند. در بیشتر کشورهای جهان علاوه بر عروسک این شخصیت‌ها، تم تولد و حتی لباس مرد عنکبوتی و بتمن پرطرفدار است.

اکشن فیگور حیوانات

حیوانات از جذاب ترین اسباب بازی ها برای کودکان هستند. خوشبختانه اکشن فیگور های باکیفیت از حیوانات مختلف مانند انواع دایناسور ها و حیوانات جنگل و مزرعه تولید شده است. با توجه به علاقه فرزندان خود می توانید حیوانات موردعلاقه شان را به ان ها هدیه دهید .

اکشن فیگور سلبریتی و افراد معروف

بسیاری از سلبریتی‌ها و افراد معروف هم طراحی‌های مخصوص خود را دارند که برای تمام رده‌های سنی مناسب هستند و علاوه بر وسیله بازی برای دکوراسیون و کلکسیون نیز پیشنهاد می‌شوند.

این مدل‌ها بر اساس بازیگرها، خواننده‌ها و دیگر شخصیت‌های مهم و تأثیرگذار ساخته شده‌اند و برای کلکسیونرها نیز پیشنهاد می‌شوند.

فایده بازی با اکشن فیگور ها

بازی با انواع اکشن فیگورها برخلاف بازی‌کردن با عروسک که ما در دوران کودکی شاهدش بودیم، تفاوت زیادی دارد.
همان‌طوری که گفتم این اسباب‌بازی‌های جدید که حتی برای دکوراسیون اتاق کودک نیز استفاده می‌شوند، با بهترین مواد اولیه ساخته شدند. تقریباً تمامی آن‌‌ها کارکردی مشابه لگو دارند، یعنی قابل وصل شدن و سرهم کردن هستند.

در نتیجه بازی با آن‌ها برای کودک جالب است و به او کمک می‌کند تا با استفاده از دستانش بتواند چیزی را بسازد و حس خلق کردن داشته باشد. از طرف دیگر این اکشن فیگورها همگی شخصیت دارند و می‌توانند بیشتر از بازی‌کردن، وسیله‌ای برای تقویت و پرورش قدرت خلاقیت کودک باشند.

به‌این‌ترتیب، کودک به کمک شخصیتی که از قبل ساخته‌ و پرداخته شده قادر است تا برای خودش یا دیگران داستان تعریف کند و قصه بسازد.

بچه‌ها معمولاً از 4 سالگی به بعد، یعنی زمانی که با شخصیت‌های داستانی و کارتونی آشنا شوند، بتوانند کارتون و فیلم کودکانه نگاه کرده و داستان را دنبال کنند، پیش خودشان شخصیت موردعلاقه و ابرقهرمان داشته باشند، آماده بازی‌کردن با اکشن فیگور هستند. تا قبل از این سن اکشن فیگورها برای کودک صرفاً یک عروسک برای بازی‌کردن است، زیرا هنوز ذهن آماده شخصیت‌پردازی نشده است.

خرید انواع اکشن فیگورهای روز دنیا

برای خرید انواع اکشن فیگورها می‌توانید سراغ سایت جاپاتوی رفته و از میان شخصیت‌های مورد علاقۀ فرزندتان هر کدام را که خواستید، به‌صورت آنلاین و آسان سفارش دهید.
اکشن فیگور قابلیت شست‌‌وشو دارد و از بهترین مواد اولین ساخته شده است. ویژگی تمام این محصولات هم در معرفی محصول آمده و روی بسته‌بندی درج شده تا با خیال راحت خرید کنید. درعین‌حال اگر بازهم سؤالی داشتید، می‌توانید با همکاران ما از طریق شبکه‌های اجتماعی و سایت در ارتباط باشید.

منابع:  totikala | shekli.com

دیدگاهتان را بنویسید