اسباب بازی های آموزشی

اسباب بازی مناسب دختران ۲ تا ۶ سال، مهم‌ترین نکاتی که در خرید اسباب‌بازی باید بدانید!

اسباب بازی مناسب دختران دو تا شش سال، مهم‌ترین نکاتی که در خرید اسباب‌بازی باید بدانید!

شاید شما هم مثل من گمان کنید که اسباب‌بازی و به طور کلی فرایند بازی‌کردن دختر و پسر ندارد، اما برخلاف تصور ما روانشناسان حوزۀ کودک و نوجوان عقیدۀ دیگری دارند. البته خود فرایند بازی فاقد جنسیت است و هدف از بازی سرگرمی، تقویت هوش، بهبود مهارت‌هایی مانند صحبت‌کردن، شنیدن، تصمیم‌گرفتن، خلاقیت و تخیل است، اما درعین‌حال برخی بازی‌ها و وسایل بازی مانند ماشین و عروسک کلیشۀ جنسیتی گرفته و دسته‌ای دیگر مثل لگو و بازی فکری هیچ جنسیتی ندارند.
به بهانه بررسی بیشتر این موضوع تصمیم گرفتیم که در این مقاله نگاهی به اسباب بازی مناسب دختران داشته باشیم و بیشتر دراین باره صحبت کنیم. با ما همراه شوید.

وسایل بازی کودکان زیر دو سال مشترک است!

اسباب بازی های دخترانه زیر ۲ سال

کودکان تا پیش از دوسالگی نیازی به وسایل بازی پیچیده ندارند و صرفا با عروسک یا آویز موزیکال سرگرم می‌شوند. از طرف دیگر استنباط شخصی آن‌ها از جنسیتشان به‌قدری شکل نگرفته که نیازمند اسباب‌بازی مخصوص خودشان باشن، ولی بعد از دوسالگی برخی از پدر و مادرها اعتقاد دارند که باید سراغ وسایل بازی مخصوص بروند.

در این مورد خوب است همین ابتدای بحث بدانید که فرقی ندارد جنسیت فرزند شما چیست، مهم این است که فرایند بازی‌کردن مهارت‌هایی مانند صحبت کردن، فکرکردن، خلاقیت و تخیل، قدرت تصمیم‌گیری و … را در او پرورش دهد.

اسباب بازی مشترک دختران و پسران

بسیاری از متخصصان بهترین اسباب بازی مناسب دختران دو تا چهار سال را انواع عروسک می‌دانند. البته این عروسک‌ها باید با مواد اولیه باکیفیت تهیه شده باشد، زیبا طراحی شده و رنگ‌های شاد و مشخص داشته باشد تا کودک به‌راحتی تشخیص دهد. مثلاً عروسک موزیکال یکی از این انتخاب‌های مناسب است که هر دختربچه‌ای شیفتۀ آن خواهد شد.

اسباب بازی دختران دو تا چهار سال

انواع بلز که نوعی ساز مخصوص کودکان است، برای دختران دو تا چهارسال مناسب است. بلز هم رنگ‌های شادی دارد که توجه کودک را به سادگی جلب کرده و هم باعث تقویت گوش موسیقایی او می‌شود، در نتیجه اگر دخترتان استعداد موسیقی داشته باشد؛ می‌توانید بلافاصله فرصت شرکت در کلاس موسیقی را برایش فراهم کنید.

برای این سن لگوهای ساختنی با رنگ‌های شاد که ترجیحاً قطعات ریز و کوچکی نداشته باشد، نیز مناسب است. کودک در این سن بسیاری از وسایل بازی را برای کشف کردن لمس کرده یا به دهان می‌برد، پس حتماً وسایل بازی و لگوهایش باید درشت باشد. لگو اسباب بازی مناسب دختران و پسران به‌‌صورت مشترک است، به کودک فرصت تصمیم‌گیری داده و او را تشویق می‌کند تا از مهارت و استعدادش برای ساختن استفاده کند.

اسباب بازی مناسب دختران کدامند؟

کودکان چهارسال تا شش سال چه انتخاب‌هایی دارند؟

چهار سالگی فرصت مناسبی برای خرید وسایل بازی دخترانه‌تر است، یعنی درست زمانی که فرزند شما شروع به تقلید از رفتار بزرگ‌ترها کرده، مثلاً می‌خواهد از عروسکش مراقبت کند، آشپزی کند، شبیه یک کارمند یا معلم و مدیر سر کار برود یا پرستار شود. در این سن، باید وسایلی را برای او تهیه کنید تا بتواند شرایط تقلید از بزرگسالانش را شبیه سازی کند.
در این سن حساس، کودکان هر رفتاری را که از سمت والدین و دیگران ببیند، تقلید کرده و انجام می‌دهند پس هم حسابی مراقب جزئیات رفتارهایتان باشید و هم اسباب بازی‌هایی را برایش تهیه کنید که بتواند رفتار بزرگ‌ترهایش را به‌خوبی تقلید کند.

مثلاً لوازم مامان کوچولوها  و یا دوست داشتنی ها در سایت جاپاتوی که می‌توانید انواع آن را سفارش دهید، اسباب بازی مناسب دختران در این بازه سنی است.

اسباب بازی های دختر های بالای شش سال چیست؟

برای کودکان شش سال و بالاتر دنیا کمی متفاوت می‌شود. حالا فرزند شما به خوبی با جنسیتش آشنا است و خودش را به عنوان دختر می‌شناسد. از طرف دیگر در این سن علایق او نیز شکل گرفته و مثلاً ممکن است عاشق رنگ‌آمیزی، نقاشی، بازی با عروسک حیوانات و … باشد.
اسباب بازی مناسب دختران در این سن شامل انواع بازی های فکری می‌شود که تاثیر مثبتی در هوش و خلاقیتش دارد. از طرف دیگر عروسک‌های مناسب سن شش سال بیشتر اکشن فیگور قهرمانان زن، بازی‌های کامپیوتری و انواع سازهای موسیقی است که برای این بازه سنی پیشنهاد می‌شود.

خرید انواع اسباب بازی مناسب دختران از سایت جاپاتوی

خرید اسباب بازی های دخترانه و پسرانه - سایت جاپاتوی

اگرچه اسباب بازی‌های مختلفی هستند که صرفاً برای دختران یا پسران تعریف شدند، اما در حین خرید همیشه اجازه دهید تاثیر مثبت بازی با آن وسایل و علایق فرزند شما در خرید نهایی موثر باشد. فراموش نکنید که کودکان اگر دوست نداشته باشند یا نخواهند، حتی با بهترین و گران‌ترین اسباب‌بازی‌های دنیا هم بازی نخواهند کرد.
برای خرید انواع اکشن فیگور قهرمانان برای کودکان شش ساله و بیشتر، خرید بازی فکری، سفارش آنلاین وسایل بازی مامان کوچولو و دیگر اسبا ‌بازی‌های مناسب کودکان دختر می‌توانید سری به سایت جاپاتوی زده و در صورتی که نیاز به مشاوره داشتید، به‌صورت آنلاین با همکاران ما در ارتباط باشید.

منابع:  matilos | nibazar

دیدگاهتان را بنویسید