اسباب بازی های آموزشی

خرید اسباب بازی مناسب پسران از ماشین بازی تا شخصیت‌های قهرمان انیمه و داستان

خرید اسباب بازی مناسب پسران از ماشین بازی تا شخصیت‌های قهرمان انیمه و داستان

دیگر همه می‌دانیم که اسباب‌بازی تأثیر مثبتی در رشد روح و روان کودک دارد، خلاقیت او را پرورش می‌دهد و موجب تقویت مهارت‌هایی مانند صحبت‌کردن، شنیدن، تصمیم‌گرفتن و … می‌شود. برخی از والدین باتوجه‌به نقش و اهمیتی که وسایل بازی در رشد کودک دارد، معتقد هستند همان‌طور که وسایلی مانند لگو و بازی فکری برای دختر و پسر فرقی ندارد، وسایلی هم هستند که به‌صورت مخصوص طراحی شدند و بعد از سه‌سالگی که کودک خودش را به‌عنوان دختر یا پسر می‌شناسد، باید برای او تهیه شوند.
برای این گروه از والدین عزیز در این مقاله اسباب بازی مناسب پسران را انتخاب کردیم تا بتوانند هرآنچه لازم دارند را از سایت جاپاتوی بلافاصله برای پسر دلبندشان سفارش داده و درب منزل دریافت کنند. با ما همراه شوید.

نکته مهم، انتخاب درست اسباب بازی پسران

خرید 5 اسباب بازی مناسب پسران - جاپاتوی

انتخاب مناسب و درست اسباب بازی پسران بارهاوبارها از سمت روان‌شناسان کودک و رفتارشناسان تاکید شده است. متأسفانه نگرشی در جامعه وجود دارد که خرید تفنگ و انواع وسایل جنگی مانند تانک و سرباز را برای پسربچه‌ها مناسب می‌داند، درصورتی‌که بسیاری از روان‌شناسان حوزه کودک اعتقاد دارند، خرید این وسایل بچه‌ها را به رفتار خشونت‌آمیز ترغیب و تشویق می‌کند. (به خصوص در سن های پایین) در واقع بازی با این‌گونه وسایل باید محدودیت خاصی داشته باشد تا تأثیر منفی روی رفتار و نگرش کودک نگذارد. درست مانند انواع بازی‌های نشستنی و کامپیوتری که در صورت استفاده بیش از حد سلامت کودک را تهدید می‌کند، بازی با انواع توپ و تفنگ و تانک باید محدود و اندک باشد.

انواع ماشین‌های اسباب‌بازی ریز و درشت

دختران و پسران هر دو به ماشین‌بازی علاقه دارند ولی معمولاً ماشین‌های مختلف به‌خصوص ماشین پلیس، ماشین آتش‌نشانی، آمبولانس، هلیکوپتر و … به‌عنوان اسباب بازی مناسب پسران شناخته می‌شوند.
بازی‌کردن با ماشین و تعقیب و گریزهای کودکانه معمولاً همراه با سناریویی است که کودک به‌تنهایی یا همراه با دوستانش آن را می‌چیند و مشغول می‎شود. به همین خاطر کودکان هم به‌تنهایی و هم در جمع دوستانشان با انواع ماشین‌ها سرگرم می‌شوند.
علاوه بر ماشین‌های کوچک اسباب‌بازی انواع ماشین‌های بزرگ و برقی هم که کودک خودش توانایی راندن آن را یاد می‌گیرد، برای بازی‌کردن مناسب است. البته در آخر لیست هم باید به انواع ماشین‌های کنترل از راه دور اشاره کرد که تقریباً همۀ پسربچه‌ها عاشق آن هستند.

عروسک مشاغل مختلف و حیوانات

بازی با انواع عروسک‌های مشاغل مختلف و حیوانات هم از بازی‌های موردعلاقۀ پسران است. برخلاف تصور بسیاری که گمان می‌کنند، عروسک مناسب پسربچه‌ها نیست، اتفاقاً عروسک انواع حیوانات و مشاغل مختلف اسباب بازی مناسب پسران است که تا ساعت‌ها آن‌ها را سرگرم می‌کند. از اکشن فیگور قهرمانانی مانند مرد عنکبوتی یا بتمن تا لاک‌پشت‌های نینجا، عروسک مشاغلی مانند خلبان یا آتش‌نشان، عروسک حیواناتی مانند شیر یا پلنگ و تمساح و دایناسور ها همگی مناسب بازی‌های فردی و گروهی پسربچه‌ها هستند که می‌توانید از سایت جاپاتوی تهیه کنید.

ست مشاغل و بروز چیزی که کودک دوست دارد!

برخی از والدین تصور می‌کنند که بازی‌کردن کودک فقط باید بیرون خانه باشد و بچه‌ها داخل خانه سرگرم نمی‌شوند. برخلاف تصور این گروه از دوستان، اگر اسباب بازی مناسب پسران را باتوجه‌به سلیقه و علایق کودکتان انتخاب کنید، او به‌راحتی داخل خانه هم سرگرم می‌شود و می‌تواند تا ساعت‌ها با دوستانش مشغول باشد.
ست مشاغل از جمله اسباب بازی مناسب پسران است که آن‌ها را با مشاغل مختلف آشنا کرده و ابزار مناسب هر شغل را در اختیارشان قرار می‌دهد. این بازی به‌تنهایی و گروهی هم انجام شده و فرصتی برای تمرین‌کردن است. کودکان از این طریق با شغلی که دوست دارند یا نامش را شنیده اند، بیشتر آشنا می‌شوند و استعدادشان را نیز نشان می‌دهند. پس زمانی که کودکتان مشغول بازی با ست مشاغل است، حتماً به علایق و مدل بازی او توجه کنید تا در آینده راهنمای خوبی برایش باشید. البته این مهم را فراموش نکنید که با ورود به مدرسه و حضور در اجتماع علایق او ممکن است دچار تغییر بشود.

بازی‌های ساختنی و تقویت مهارت‌های مختلف

خرید 5 اسباب بازی مناسب پسران - جاپاتوی

انواع بازی‌های ساختنی هم به‌عنوان اسباب بازی مناسب پسران شناخته می‌شود. این بازی‌های ساختنی فقط شامل لگو نمی‌شود، بلکه طیف وسیعی از وسایل سرگرمی را در برمی‌گیرد که از لگوهای ساختنی، آدم‌های مختلف، ماشین‌های کوچک، قطعاتی برای ساخت خیابان، مزرعه، خانه و … تشکیل شده است. این وسایل بازی ساختنی معمولاً جنبه دکوری هم دارند و بعد از ساخت می‌توانند به عنوان دکور اتاق کودک نیز استفاده شوند.

وسایل ورزشی، فرصتی برای تحرک و بازی!

اسباب‌بازی‌های ورزشی مانند انواع اسکیت و اسکوتر به‌عنوان اسباب بازی پسران و دختران شناخته می‌شود و برای هر دو مناسب است. این قبیل وسایل بازی برای تحرک کودک پیشنهاد شده و از طرف دیگر باعث تخلیه انرژی و بهبود سلامت او می‌شود. فقط لازم به توضیح است که در حین بازی با دوچرخه، اسکیت و انواع اسکوتر حتماً مراقب فرزندتان باشید تا ایمنی لازم او را تأمین کنید، به‌خصوص اگر قرار است پسر کوچکتان در پیست عمومی یا پارک بازی کند.

انتخاب اصولی اسباب بازی مناسب پسران

اسباب بازی مناسب پسران - اسباب‌بازی جاپاتوی (جادوی پارسی)

فرقی ندارد دختر یا پسر، درهرصورت کودکان ما از طریق بازی‌کردن بسیاری از احساسات، عواطف و دنیای درونی‌شان را نشان می‌دهند. توجه و بررسی رفتار و حرف‌هایی که کودک در طول بازی بروز می‌دهد، از طرف بسیاری از روان‌شناسان حوزه کودک و نوجوان مطرح شده است. در ضمن حین خرید اسباب بازی مناسب پسران حتماً به علایق او نیز توجه کنید و چیزی را تهیه کنید که بیشتر دوست داشته یا به آن توجه نشان داده است. این رفتار شما فقط احترام به سلیقه او نیست، بلکه توجه به چیزهایی است که پسر شما به آن توجه نشان داده و در بزرگسالی ممکن است آن را دنبال کند.
انواع ماشین اسباب‌بازی ریزودرشت، عروسک و اکشن‌فیگورها، ست مشاغل، لگوها و بازی‌های ساختنی همگی همراه با توضیحات کامل معرفی هرکدام در سایت جاپاتوی برایتان آماده شده تا به‌راحتی تصمیم بگیرید. در صورتی هم که برای خرید نیاز به راهنمایی داشتید، می‌توانید با همکاران ما در تماس باشید. در ضمن جاپاتوی امکان خرید کادو و هدیه هم را فراهم کرده تا اگر تولد یا مهمانی دعوت شدید، دغدغۀ خرید هدیه نداشته باشید و با خیال راحت بهترین تصمیم را بگیرید.

منابع:  matilos | toy-world

دیدگاهتان را بنویسید