اسباب بازی های آموزشی

5 نکته مهمی که برای هدیه دادن به کودکان باید بدانید!

5 نکته مهم برای هدیه دادن به کودکان - اسباب بازی جاپاتوی

 هدیه دادن به کودکان کار چندان دشواری نیست، حتی اگر فرزند هم نداشته باشید با توجه به چند مورد کوچک و جرئی می‌توانید هدیه مناسبی برای کودکان دوستان یا فامیل تهیه کنید.
اگر سری به بازار و فروشگاه‌های تهیه اسباب‌بازی و سایت های انلاین اسباب بازی بزنید، متوجه می‌‎شوید که خوشبختانه این روزها تنوع محصولات کودک و اسباب‌بازی در بازار تا بی‌نهایت است. توجه به معیارهایی مانند کیفیت محصول، سلیقۀ کودک، کاربرد اسباب‌بازی و تاثیری که در رشد او دارد و موارد مشابه از جمله چیزهایی است که باید حتماً توجه کاملی به آن داشته باشید. به همین خاطر در این مقاله می‌خواهیم به فاکتورهای موثری در خرید هدیه برای کودک اشاره کنیم که شاید کمتر به آن پرداخته شده باشد. با ما همراه شوید.

  • سلیقه و علایق کودک
  • پرورش مهارت ها
  • کفش و لباس نه!
  • اسباب بازی های موزیکال
  • هدیه با کیفیت

اصل مهم خرید هدیه، سلیقه و علایق کودک را در نظر بگیرید!

مهم‌ترین نکته برای هدیه دادن به کودکان این است که به سلیقه آن‌ها توجه کنید. بهتر است که از قبل با والدین کودک مشورت کنید تا بیشتر دربارۀ علایق و بازی‌های موردعلاقه‌اش بدانید. پیشنهاد می‌کنم که جنسیت یعنی دختر یا پسر بودن را هم برای خرید هدیه چندان مدنظر قرار ندهید و هدیه‌ای را تهیه کنید که کودک واقعاً دوست داشته باشد.
فرقی نمی‌کند که هدیه برای کودک به چه مناسبت است، تولد یا تبریک سال نو یا حتی هدیه‌ای بی مناسبت، اگر کودک به آن علاقه نداشته باشد، مطمئن باشید که برای بازی هیچگاه سراغش نخواهد رفت. به همین خاطر حتماً قبل از خرید هدیه مشورتی با اطرافیان داشته باشد و بعد برای خرید هدیه اقدام کنید.

هدیه برای کودک با هدف پرورش مهارت‌ها!

دومین نکته برای هدیه دادن به کودکان توجه به ویژگی‌های اسباب‌بازی است. سعی کنید هدیه‌ای بخرید که مهارت خلاقیت در کودک را پرورش دهد و برای قوه تخیل او مناسب باشد. مثلاً برای کودک سه تا چهار ساله می‌توانید انواع لگو و بازی‌های ساختنی را بخرید. برای کودکان بزرگ‌تر سراغ بازی‌های فکری مخصوص سن‌شان بروید تا هدیه شما صرفاً وسیله‌ای برای سرگرمی نباشد بلکه قوه تخیل او را پرورش دهد.
انواع بازی فکری، لگوهای ساختنی، روبیک و … برای پرورش خلاقیت، مهارت فکرکردن و تصمیم‌گیری کودک مناسب است.

در هدیه دادن به کودکان لباس و کفش را فراموش کنید!

رااهنمای خرید هدیه برای کودکان - اسباب بازی جاپاتوی

به عنوان سومین نکته هدیه دادن به کودکان پیشنهاد می‌کنم که لباس و کفش را از لیست خرید حذف کنید. لباس و کفش همیشه هدیه‌ای است که با دو مقوله سایز و سلیقه مرتبط است. ممکن است خرید شما اصلاً مناسب سایز کودک نباشد که در چنین شرایطی مسئلۀ تعویض و زحمت رفت‌وآمد پیش می‌آید. از طرف دیگر هر چقدر هم شما با کودک یا خانواده‌اش رابطۀ نزدیکی داشته باشید، ممکن است که هدیه مطابق سلیقه‌شان نباشد، پس برای خرید حتماً سراغ گزینه‌های دیگر بروید.
به عنوان نکته سوم هم این مورد را در نظر بگیرید که کودک از لحاظ روانشناسی برای دریافت هدیه هیجان دارد و دوست دارد بعد از باز کردن جعبه یا کادو، چیزی را دریافت کند که برایش هیجان‌انگیز باشد. به خاطر همین مورد هم بود که پیشتر گفتیم در خرید هدیه برای کودک حتماً به سلیقۀ او توجه کنید. لباس یا کفش خیلی هدیه جذابی برای کودک نیست و احتمالاً با دیدن آن ذوق نخواهد کرد، پس با این دلیل سوم هم خرید لباس یا کفش را برای همیشه کنار بگذارید.

انواع اسباب بازی های موزیکال از هدیه های جذاب برای کودکان

اسباب بازی موزیکال مانند انواع طبلک، بلز و وسایل مشابه برای کودکان زیر سه سال هدیه مناسبی است. معمولاً در این سن توجه بچه‌ها بیشتر معطوف به صدا است و آن‌ها در سنی قرار دارند که برای کشف دنیای اطرافشان تلاش می‌کنند. مثلاً دوست دارند که بیشتر ببینند و از طریق لمس کردن هر چیزی به دنیای اطرافشان پی ببرند. به همین خاطر بهتر است که با خرید اسباب‌بازی موزیکال کار را برای والدین هم راحت کنید تا کودک هم از بازی با این وسایل لذت ببرید و هم سرگرم‌کردن و بازی با او از طریق صدا آسان‌تر شود. این هدیه‌های موزیکال، برای کشف استعداد موسیقی کودک هم مناسب است، پس پیشنهاد می‌کنم حتما در لیست خریدتان باشد.

هدیه مخصوص کودک باید کیفیت بالایی داشته باشد!

5 نکته مهم برای هدیه دادن به کودکان - اسباب بازی جاپاتوی

به عنوان اخرین نکته هدیه برای کودک به کیفیت محصولی که تهیه کردید، توجه کنید. حالا که قرار است مبلغی را برای هدیه دادن به کودکان هزینه کرده و از این طریق محبتتان را نشان دهید، هدیه‌ای بخرید که باکیفیت بالا از بهترین مواد اولیه ساخته شده باشد.
همان‌طوری که می‌دانید کودک دنیای اطرافش را از طریق دیدن و لمس‌کردن کشف می‎‌کند و شاید حتی دیده باشید که بیشتر بچه‌ها اسباب‌بازیهایشان را به دهان می‌برند و سعی در درک آن دارند. البته ضدعفونی و تمیزکردن وسایل برعهدۀ والدین است اما بهتر است که شما هم حتما وسیله‌ای را تهیه کنید که با بهترین مواد اولیه ساخته شده باشد.

خرید آنلاین هدایای مخصوص کودک از سایت جاپاتوی

برای هدیه دادن به کودکان هر انتخابی که داشته باشید، چه بازی فکری یا ماشین بازی و حتی انواع لگو و بازی‌های ساختنی پیشنهاد می‌کنم حتماً سری به سایت جاپاتوی بزنید تا با مقایسه محصولات مختلف و توضیحات هر محصول، بهترین انتخاب را برای هدیه‌دادن داشته باشید. برای مشاوره بیشتر هم می‌توانید سری به بلاگ جاپاتوی بزنید، و با همکاران ما برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید